Książki na dzień dziecka dla młodzieży

23 marca 2021 Leszek 0 Comments

Pierwszy czerwca to dzień w którym najmłodsi czekają na prezent i zbliżające się wakacje. Jeśli w domu jest młodzież warto na prezent wybrać książkę. Często nastolatkom książka kojarzy się z przymusową lekturą szkolną. Ciekawa pozycja z działu przeznaczonego dla młodzieży może obudzić u nastolatka prawdziwego miłośnika literatury! Książki rozwijają wyobraźnie, wzbogacają słownictwo i ćwiczą pamięć. Dla młodych ludzi to świetny sposób na oderwanie od wirtualnej rzeczywistości. Czytać można w każdym wieku, od kiedy dziecko nabędzie taką umiejętność, aż do sędziwej starości. Dostępność oraz zbiór książek jest tak duża, a nowych autorów nie brakuje, że nigdy nie zabraknie materiału do czytania.

Książka dla niej na dzień dziecka!

Każde pokolenie ma kultową książkę i film, które są wspominane latami. Niewątpliwym sukcesem kilka lat temu okazała się saga Zamierz Stephenie Meyer, głównie wśród młodych dziewcząt. Opowieść o zakazanej miłości między nieśmiałą Bellą a przystojnym wampirem Edwardem. Zestaw składa się z czterech części, oprócz pięknej miłości w książkach ukazana jest siła rodziny, przyjaźni oraz walka dobra ze złem. W związku ze syknięciem się dwóch osób z różnych epok ukazany jest powrót do miłości, która niesie za sobą zasady, szacunek i poświecenie. Sprzedaż na poziomie 53 milionów egzemplarzy na całym świecie, ekranizacja w postaci pięciu filmów! Nastolatka na pewno nie będzie mogła oderwać się od losów bohaterów, zalecane jest zatem zakupienie od razu całej sagi.

Książka dla młodego mężczyzny


Chłopca w nastoletnim wieku nie jest łatwo skłonić do czytania. Powszechnie dostępne smartfony, Internet i gry skutecznie zastępują  tradycyjną książkę. Jeśli jednak chcemy spróbować zaszczepić trochę miłości do literackiego świata, warto sięgnąć po sprawdzony sposób. Cykl książek Harry Potter od J.K. Rowling będzie świetnym początkiem. Mimo że seria rozpoczyna się od opowiadania Harrego jako małego chłopca, jest przeznaczona dla czytelników w każdym wieku. Potwierdza to ogromna popularność książek i filmów o przygodach w magicznym świecie trójki przyjaciół: Harrego Hermiony i Rona. Wartości, jakie znajdziemy w książkach to siła przyjaźni, podążanie za swoimi wartościami czy lojalność. Spora dawka humoru, niecodzienne zwroty akcji, nutka rywalizacji oraz przygoda to na pewno udany prezent na dzień dziecka.

Zaskocz dziecko książką na dzień dziecka, odwdzięczy się uśmiechem, może nie od razu, ale po przeczytaniu na pewno!