Jaką książkę na prezent na Dzień Dziecka? Sprawdź top 10 lektur dla najmłodszych!

13 marca 2021 Leszek 0 Comments

Dzień dziecka, powoli się zbliża, zatem czas pomyśleć nad prezentami dla maluchów. Jeśli zależy Ci na tym, żeby dziecko otrzymało wartościowy prezent, powinieneś postawić na książki! Zdecydowanie słowa czytanego nie zastąpi telewizja ani żaden gadżet elektroniczny. Książki doskonale pobudzają kreatywność i wyobraźnie, pozwalają oswoić się z różnymi emocjami i rozwijają słownictwo. Dlatego, warto od małego zaszczepiać w dzieciach pasję do czytania, bo to z pewnością pozytywnie wpłynie na ich rozwój i postępy w nauce. W księgarniach znajdziemy szeroki wybór książek dostosowanych do małych czytelników, które są podzielone według kategorii wiekowych. Tak by jej język był zrozumiały, a treść niosła lekcję, właściwą dla wieku.

Top 10 książek na prezent na Dzień Dziecka!

  • „Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Bajki” to zbiór znanych i uwielbianych utworów Jana Brzechwy, które umilają dzieciństwo już wielu pokoleń. Książka polecana na prezent dla maluchów do lat 3.
  • „Mysz, która chciała być lwem” napisana przez Rachel Bright i zilustrowana przez Jim Field. Jest to zabawna i pouczająca jednocześnie historia dla najmłodszych.
  • „Basia. Wielka księga pytań” autorstwa Zofii Staneckiej, to książka idealna dla ciekawych świata przedszkolaków. Odpowie na wiele nurtujących ich pytań!
  • Książki o Kubusiu Puchatku A.A. Milne, to w zasadzie klasyk literatury dziecięcej, który z pewnością zainteresuję dzieciaki w wieku od 3 do 5 lat.
  • „Mikołajek” napisany przez Rene Goscinny i zilustrowany przez Jean Jacques Sempe, bawi młodych czytelników, już od wielu pokoleń. To bardzo wciągająca historia młodego urwisa, z którym na pewno utożsamią się dzieci w wieku przedszkolnym.
  • „Dzieci z Bullerbyn” napisana przez Astrid Lindgren, to kolejna kultowa lektura, opowiadająca o przyjaźni. Książka polecana na prezent na Dzień Dziecka z www.taniaksiazka.pl dla czytelników w wieku od 6 do 8 lat.
  • „O psie, który jeździł koleją” Romana Pisarskiego, to powieść o dzielnym zwierzaku, która rozczula i niezwykle wciąga czytelnika.
  • „Mały książę” autorstwa Antoine de Saint-Exupery. Ta powiastka filozoficzna dla dzieci, należy do klasyki światowej literatury, zatem nie mogło jej zabraknąć w propozycjach prezentów na Dzień Dziecka. Opowiada o poszukiwaniu przyjaźni i przekazuje nieprzemijające wartości.
  • „Ania z Zielonego Wzgórza” to kolejna kultowa lektura, napisana przez Lucy Maud Montgomery, szczególnie zainteresuje młode dziewczynki w wieku od 9 do 13 lat.
  • Seria siedmiu powieści „Harry Poter” autorstwa J.K. Rowling, to najchętniej czytane książki przez nastolatków, zatem na pewno będą udanym prezentem na Dzień Dziecka.